Vrabotuvanje.com - Асистент во оддел за Финансии - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент во оддел за Финансии

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

                                  

ВРАБОТУВАЊЕ ОНЛИНЕ ДОО
За потребите на свој клиент објавува оглас за следната работна позиција во Скопје:

АСИСТЕНТ ВО ОДДЕЛ ЗА  ФИНАНСИИ
 

 ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Завршено високо образование  
 • Минимум 3 години искуство во областа на сметководствено и финансико работење
 • Комплетно познавање на сметководствени правила, прописи и книжења
 • Одлично познавање на англиски јазик 
 • Солидни оргaнизациски и комуникациски вештини
 • Високо ниво на одговорност и снаоѓање со документација
 • Напредно користење на компјутер – MS Office пакет

ОПИС НА РАБОТНИ ЗАДАЧИ:

 • Евиденција и обработка на влезна и излезна документација 
 • Сметководствено работење (Спроведување на сите сметководствени финансиски книжења)
 • Консултативна поддршка на клиенти (бизнис и даночни совети)
 • Изготвување на плати и даноци
 • Изработка на извештаи и анализа на истите
 • Книжење  на финансово сметководство
 • Книжење на денарски и девизни изводи
 • Координација со надворешни финансиски институции

НИЕ НУДИМЕ:

 • Солидни и стабилни приходи и можност за напредување
 • Дневното работно време за наведената работна позиција е 8 часа
 • Континуирана доедукација и напредување во кариерата ;
 •  Награди и бонуси согласно перфомансите на вработениот ;

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме да ja испратите Вашата професионална биографија на македонски јазик преку полето Брза Апликација, со назнака „ Асистент во оддел за  Финансии” во насловот на пораката.

 
Напомена:
САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани. Работната позиција е за во Скопје

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде