Vrabotuvanje.com - Доктор/ка по општа медицина - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Доктор/ка по општа медицина

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

                                  

ВРАБОТУВАЊЕ ОНЛИНЕ ДОО за свој клиент - Поликлиника во Центар,
објавува оглас за:


ДОКТОР ПО ОПШТА МЕДИЦИНА

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

  • Завршено високо образование - Медицински факултет;
  • Со лиценца за работа (положен стручен испит);
  • Со или без претходно работно искуство во областа.

ПОСАКУВАНИ СПОСОБНОСТИ И ВЕШТИНИ:

  • Мотивирана и стабилна личност;
  • Лојалност, самоиницијативност, темелност, енергичност;
  • Способност за градење добар однос со пациентот;
  • Развиени комуникациски и организациски способности;
  • Професионалност  и деловна етика.

Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат условите, своето резиме (CV) можат да го пратат преку полето

"Брза Апликација"

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Здравство и Социјална работа изнесува 23.752 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде