Vrabotuvanje.com - Digital Marketing Specialist - Скопје - АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Digital Marketing Specialist

Скопје

Рок за пријавување:

 • АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ Скопје
 
 

Арт Принт Студио ДООЕЛ Заштитна, има потреба да вработи:
DIGITAL MARKETING SPECIALIST


Опис на работата и работните задачи:

 • Арт Принт Студио има потреба од дигитал маркетинг специјалист 


За таа цел потребно е лицето да поседува:

 • Особен интерес во дигиталната маркетинг област
 • Лична и професионална ефективност
 • Прецизност и ажурност во работатата
 • Отклонување на несакани грешки во текот работата
 • Подготвеност за работа во тим
 • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја


Лицето ќе ги има следнива задачи:

 • Communicate openly and clearly;
 • Following Strategy for Digital Marketing
 • Excellent reading and writing of English, German will be count as advantage
 • Responds to posts or comments to point potential users to client’s platform
 • Performs research to find articles, stories, resources, or other content that is relevant to our customer base and posts it to our Facebook and Twitter page in a manner that invites conversation and interaction.
 • Follow concurrent and their activitis
 • Ability to work several campaign in same time
 • Design and creative content creation for ad campaigns
 • White-hat link building technique
 • Blog post and article research and writing/copywriting
 • SMM/SMO
 • PPC campaign keyword research, management and optimization
 • SEO Front and Back Activities on web page
 • To work in Facebook, Instagram and Linked In
 • To go direct to client to communicate regarding printing products
 • Претходно работно искуство од мин. 1 години во овој сегмент
 • Одлично познавање и активно користење на различни online реклaмни платформи и комуникациски алатки;


Напредно искуство во:

 • Генерирање и брз внес на значителен волумен на електронски содржини,
 • Менаџирање e-commerce платформи (B2C и B2B),
 • Реализација на online комуникација и поддршка,
 • Изработка на online комуникациски и продажни кампањи,
 • Аналитика на резултати
 • Пишување на текстови и содржини за online употреба во различни канали во координација со искусни колеги;
 • Ќе се смета за предност, напредно познавање и активно користење на апликациите од MS Office пакетот (Word, Excel, Power Point);
 • Активно користење на Adobe Photoshop, Illustrator и Corel (спремни сме да Ве дообучиме или обучиме за некој од наведените програм);
 • Одлично познавање и активно користење на деловен англиски јазик (пишан и говорен).
 • Познавање на деловен германски јазик ќе се смета за предност (Поради работење на Швајцарски пазар)
 • Одлични комуникациски, презентациски и аналитички способности;
 • Потврдена способност за ефикасна реализација на повеќе истовремени online проекти и исполнување на утврдени рокови


Арт Принт има платено обуки од Американски експерти, Вие ќе имате директен пристап.

Сериозна добра заработка после поминување на обуките и примена на истите со кои ќе заработуваме заедно како тим.

Вашето CV пратете го преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака „ Digital Marketing Specialist”- Sales.

АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ ЗАШТИТНА е компанија со социјален карактер, вработува лица со Хендикеп.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде