Vrabotuvanje.com - Оператор во производство (м) - Скопје - МАЈАМИ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор во производство (м)

Скопје

Рок за пријавување:

 • МАЈАМИ ДОО

 

Основана во 1992, Мајами благодарејќи на постојаното вложување во модернизација на производствените процеси, денес е меѓу водечките добавувачи на вештачки обвивки за месната индустија во регионот. Секоe достигнување и успех на компанијата е резултат на одличното функционирање на целиот тим, желбата за заедничка работа и взаемно почитување. Искористете ја оваа можност и аплицирајте за позицијата:

 

ОПЕРАТОР ВО ПРОИЗВОДСТВО (М)

Одговорности и задачи: 

 • Подготовка за процесот на печатење; 
 • Поставување и прилагодување на опремата согласно спецификациите за производство; 
 • Следење на квалитетот на производот, со цел навремено да се идентификува, отфрли или спречи секоја неправилност; 
 • Оддржување и грижа за работното место; 
 • Почитување на мерките за заштита при работа.

Потребни квалификации:

 • Минимум ССС; 
 • Со или без работно искуство.

Од кандидатот очекуваме:

 • Способност за работа во тим; 
 • Можност за работа во смени; 
 • Способност за следење на работни инструкции; 
 • Точност, самоиницијатива, исполнителност и чесност; 
 • Организираност и одговорност; 
 • Способност за извршување на работните задачи; 
 • Ефективна вербална комуникација.

Ви нудиме:

 • Можност за напредување во работата; 
 • Надоместок за превоз; 
 • Навремена плата; 
 • Работа во пријатна и позитивна атмосфера.

 

 

Доколку сте заинтересирани за објавената работна позиција и сметате дека поседувате вештини со кои би одговориле на работните задачи, Ве молиме испратете апликација, CV со наслов: „Оператор во производство / Вашето име и презиме“ на: majami.damjanovski@gmail.com или majami.sasa@gmail.com. Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг. Апликациите ќе се чуваат во нашата база на податоци во период од една година.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде