Vrabotuvanje.com - Техничар за одржување - Скопје - МАКО-МАРКЕТ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар за одржување

Скопје

Рок за пријавување:

 • МАКО-МАРКЕТ ДОО
МАКО МАРКЕТ ДОО Скопје  компанија која се стреми да биде претпочитан избор за дистрибутер на принципалите и на клиентите во земјата со модерен и ефикасен дистрибутивен систем, најголема покриеност на продажни места, најбрз пробив на пазарот, извонредна грижа за клиентите и големо портфолио на производи со врвен квалитет за крајните потрошувачи, за потребите на новиот производен погон каде се воведуваат нови технолошки напредни линии за производство на нови производи, има потреба од:
 

Техничар за одржување
Индустрија: Прехранбена

 
 
Потребни квалификации:
 • Минимум завршено средно електро-техничко образование
 • Познавање на Eлектротехника, Електроника, Автоматика и Механика ќе се смета за предност
 • Познавање и интерпретирање и разбирање на електронски и електротехнички шеми и технички цртежи
 • Пожелно е претходно искуство со работа на поправка и одржување на машини (индустриски, домашни)
 • Познавање и способност за користење на рачен електричен алат
 • Способност за самостојна и тимска работа,
 • Прецизност, работливост и флексибилност
 • Познавање на англиски јазик ќе се смета за предност
 • Желба за постојано учење, лично и професионално надоградување
 
Работни обврски:
 • Постапува по работни налози и задолженија од претпоставен
 • Постапува и ги следи соодветните процедури
 • Техничка подршка во делокругот на работните задачи за одржување
 
 
Доколку сакате да бидете дел од успешниот тим на МАКО МАРКЕТ, постојано да го надградувате вашето знаење и сте подготвени да го прифатите предизвикот, испратете ни ја вашата кратка биографија (CV) преку полето „Брза Апликација“.

 Само кандидатите кои ги исполнуваат бараните услови ќе бидат вклучени во процесот на селекција и ќе бидат соодветно известувани за неговиот тек.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде