Vrabotuvanje.com - HR Регрутер - Куманово - РАПИД БИЛД ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Куманово

Рок за пријавување:

 • РАПИД БИЛД ДОО

 

Компанијата РАПИД БИЛД ДОО КУМАНОВО
има потреба од следната работна позиција:

HR Регрутер
Реон Куманово


 
Работни обврски:
 • Координирање со менаџерите за вработување во врска со идентификување на потребите и утврдување на критериумите за избор,
 • Креирање на анализа на работа и пишување на огласи,
 • Пронаоѓање на извор на потенцијални кандидати преку онлајн и теренски канали,
 • Планирање на интервјуа и процедури за избор, вклучувајќи скрининг, проценки и интервјуа,
 • Дизајнирање на описи на работни места и прашања за интервју, кои ги одразуваат барањата на секоја позиција,
 • Организирање и посетувајте саеми за вработување и настани за регрутирање,
 • Прогноза на квартални и годишни потреби за вработување по оддел,
 • Поттикнување долгорочни односи со апликантите и потенцијалните кандидати,
 • Олеснување на процесот за новите членови на тимот.
 
Потребни квалификации:
 • Пожелно работно искуство во одделение на човечки ресурси или регрутирање
 • Пожелно ВСС/VII степен образование
 • Познавање на социјалните медиуми, обновување на бази на податоци и професионални мрежи,
 • Искуство од прва рака на целосниот циклус на регрутирање, користење различни техники на интервјуирање и методи на евалуација,
 • Одлично вербални и писмени комуникациски вештини,
 
Нудиме:
 • Бидете дел од најдобриот и високо мотивиран тим 
 • Одлична работна атмосфера,
 • Работа во динамична средина, полна со интересни предизвици и можности за развој во секторот човечки ресурси
 • Конкурентна плата и останати бенефиции 
 
Конкурентски предности:
 • Изразена прецизност и точност во работењето 
 • Одлични аналитички способности, посветување внимание на детали
 • Комуникациски и организаторски способности 
 • Желба за работа во средина со високи барања 
 • Динамичност, ефективност и ефикасност 
 • Флексибилност и адаптибилност 
 • Посветеност, мотивираност, иницијативност 
 • Тимска работа и кооперативност 
 • Решавање на проблеми

НАПОМЕНА: Огласот се однесува за место КУМАНОВО

Вработениот е со редовно работно време и секако му се платени сите придонеси.

Сите добиени податоци што ќе се чуваат во Одделот за човечки ресурси ќе се обработуваат единствено за потребите на процесот за регрутација и селекција на кадар и ќе се чуваат во временски период од една година. Доколку нема никаква напомена од Ваша страна, податоците ќе бидат уништени.

Сите заинтересирани кандидати можат да аплицираат доколку сметаат дека ги исполнуваат бараните компетенции и услови со испраќање на своето CV преку полето Брза Апликација или да се јават на телефонски број 070/342-758.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Човечки ресурси изнесува 36.801 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде