Vrabotuvanje.com - Електротехничар - Скопје - МАКПЕТРОЛ-ТЕАС АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електротехничар

Скопје

Рок за пријавување:

 • МАКПЕТРОЛ-ТЕАС АД

МAКПЕТРОЛ-ТЕАС АД
вработува:

ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАР

Потребни квалификации и способности (вештини):

 • Завршено средно електротехничко училиште или друго соодветно образование;
 • Претходно работно искуство;
 • Основно познавање на англиски јазик;
 • Поседување на возачка дозвола Б категорија;
 • Способност за лесно воспоставување комуникација во работна околина, способност за тимска работа (team member), дијагностички способности;
 • Посветеност, способност за работа под притисок и кратки рокови.

Основни предзнаења кои ќе се сметаат за предност, а се една од следните области: 

 • Основи на сигурносни системи;
 • Нисконапонски електроенергетски инсталации и осветление;
 • Основи на автоматика на индустриски процеси со хидраулични и пнеуматски инсталациии (извршни елементи);
 • Основи на LAN  и безжични (wireless) мрежи.
 

Своето CV испратете го преку полето Брза Апликација најдоцна до 03.07.2021 година.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде