Vrabotuvanje.com - Рецепционер/ка - Скопје - Астера Апарт Хотел
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Рецепционер/ка

Скопје

Рок за пријавување:

 • Астера Апарт Хотел

Астера Апарт Хотел - Скопје има потреба од следната работна позиција:
  

 

РЕЦЕПЦИОНЕР/КА​


ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 

 • Завршено средно образование
 • Претходно работно искуство на иста дејност
 • Познавање на Англиски јазик
 • Познавање на основни компјутерски вештини
 • Комуникативна особа
 • Флексибилност за работа во смени

РАБОТНИТЕ ОБВРСКИ:

 

 • Пречекување и испраќање на гости
 • Координација околу резервации и внесување на гостите во базата
 • Пракање понуди до клиенти

НИЕ НУДИМЕ:

 

 • Регулиран работен однос и редовна исплата на плата и придонеси
 • Пријатно работно окружување


​Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат наведените услови својата кратка биографија (CV) да ја испратат преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде