Vrabotuvanje.com - Oracle database expert (м/ж) - Скопје - ЕВН Електродистрибуција дооел
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Oracle database expert (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕВН Електродистрибуција дооелЕлектродистрибуција ДООЕЛ е компанија чија главна дејност е дистрибуција на електрична енергија во Република Северна Македонија. Компанијата е дел од EVN групацијата.

КАРИЕРА ВО ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА
Во одделот Информатички и телекомуникациски технологии, бараме:

ORACLE DATABASE EXPERT (М/Ж)

Работни задачи:

 • Проектирање, кодирање, тестирање и поддршка на најновата генерација решенија - бази на податоци: Oracle 10g, 11g и 12c
 • Одговорен за безбедносните аспекти на базите на податоци, превенцијата од загуба на податоци (Data Security, Backup & Recovery)
 • Конфигурирање на backup за Oracle бази (RMAN и datapump)
 • Администрација на Standby/Failover (Oracle Data Guard) Oracle RAC & ASM инсталација и администрација
 • Познавање на миграциски техники за Oracle Искуство со Oracle middleware (апликациски сервери)
 • Остварување постапки за враќање на податоци (restore), имплементација на recovery процедури и редовен backup на системите.
   

Потребни компетенции:

 • Завршено Високо образование VII/1 степен – Информатички системи
 • 5+ години искуство со администрирање на бази на податоци
 • Напредно познавање на Oracle производи и технологии
 • Напредни познавање на оперативните системи Windows и Linux
 • Познавање на Microsoft SQL Server Одлична интерна и екстерна комуникација со клиенти
 • Висока организираност и насоченост кон детали


Доколку сте заинтересирани за кариера во Електродистрибуција, на jobs.elektrodistribucija@evn.mk испратете куса биографија и мотивационо писмо најдоцна до 30.06.2021.

Напомена: Доколку сакате Вашите податоци да бидат зачувани во нашата база на податоци согласно Законот за заштита на лични податоци, покрај биографијата и мотивациското писмо треба да испратите и изјава за дозвола за користење на лични податоци за потребите за вработување која ќе ја најдете на следниот линк https://www.evn.mk/Careers.aspx.

Електродистрибуција е компанија која нуди еднакви можности и правичен третман при вработување на сите лица без оглед на нивната раса, пол, религија, национална припадност, вид на попреченост или политичка припадност.

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Човечки ресурси изнесува 36.801 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде