Vrabotuvanje.com - Продавач во оптика - Оптичар/ Оптометрист - Скопје - Оптика Окулиста
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач во оптика - Оптичар/ Оптометрист

Скопје

Рок за пријавување:

 • Оптика Окулиста
 • Адреса: Ул. Св. Кирил и Методиј бр.13, Скопје


 

Оптика Окулиста има потреба од следната работна позиција:
 

Продавач во оптика - Оптичар/ Оптометрист - со работно искуство

 

Потребни квалификации:

 • Средна или висока стручна подготовка - предност ќе имаат оптичари или оптометристи
 • Минимум една година работно искуство во продажба
 • Пожелна возраст на кандидатот над 27 години 

Опис на работата:

 • Продажба, услужување и грижа за купувачите
 • Прием на стока
 • Грижа и одржување на инвентарот и продажната стока во објектот и др.

Потребни вештини:

 • Јасно изразени комуникациски способности 
 • Високо одговорна личност
 • Упорност, темелност, стабилност
 • Работа под притисок
 • Да знае да презентира и продава брендирана роба
   

*Напомена: Објектот работи од 10 до 22 часот, 6 дена во неделата
*Смени: Се работи во две смени
 

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги испратат преку полето "Брза Апликација"

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде