Vrabotuvanje.com - Возач / Дистрибутер - Скопје - СПЕЦИЈАЛ - ПРОДУКТ ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач / Дистрибутер

Скопје

Рок за пријавување:

 • СПЕЦИЈАЛ - ПРОДУКТ ДООЕЛ Скопје

 
ВОЗАЧ / ДИСТРИБУТЕР
 
 

Потребни квалификации:
 • ССС
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција
 • Задолжително поседување на возачка дозвола Б и Ц категорија
 
Одговорности и задачи:
 • Управување со транспортното возило;
 • Одговорен е за техничката исправност и чистотата на задолженото возило;
 • Врши превоз на готови производи и суровини и е одговорен и задолжен за нивните количини;
 • Одговорен е за ажурно водење на документацијата;
 • Работи според законски прописи, стандарди и процедури и е должен истите да ги применува;
 • Должен е да го чува и одржува возилото во добра состојба и секој недостаток да го пријавува;
 • Задолжен е за редовно сервисирање и поправки на возилото;
 • Врши други работни задачи кои произлегуваат од делокругот на неговата работа, по потреба помага во другите служби;
 • Задолжен да извршува други работи по барање на генералниот директор.
 
Вештини и способности:
 • Навремено исполнување на работните задачи;
 • Способност за справување со стрес;
 • Организираност;
 • Доверливост; 
 • Лојалност кон друштвото; 
 • Одговорност;
 • Одлучност и  креативност и Тимски работник.


Сите заинтересирани кандидати да ја достават својата кратка биографија (CV) и возачка дозвола преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде