Vrabotuvanje.com - Медицинска сестра - Скопје - ЕЛЕНА ЛУКА ХОМЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Медицинска сестра

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕЛЕНА ЛУКА ХОМЕ

„Цар Самуил“ вработува
медицинска сестра

Потребни квалификации:

 • Медицинско образование - насока за медицинска сестра
 • Положен државен испит за медицинска сестра
 • Развиени компјутерски вештини
 • Општа здравствена способност
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност
 • Познавање на англиски и/или друг јазик ќе се смета за предност

Потребни вештини и познавања:

 • Организираност и одговорност
 • Одлични комуникациски вештини
 • Професионалионален и љубезен однос кон пациентите
 • Лојалност, самоиницијативност и темелност

Услови:

 • Пријатна работна атмосфера
 • Постојани обуки и можност за напредок

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете Ваша апликација со Професионална биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Здравство и Социјална работа изнесува 23.752 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде