Vrabotuvanje.com - Возач / Дистрибутер со Ц – категорија - Скопје и Источна Македонија - САНМАРТИ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач / Дистрибутер со Ц – категорија

Скопје и Источна Македонија

Рок за пријавување:

 • САНМАРТИ ДОО
 • Адреса: ул. Маршал Тито бб, 1200

Во своето долгогодишно постоење претпријатието САНМАРТИ создаде имиџ на препознатливост на пазарот, во што најдоминантни се инсистирањето на врвен квалитет и држењето чекор со модерниот дизајн и најновите достигнувања во сегментот завршни градежни материјали и опрема. Посебен акцент е ставен на материјалите и опремата за бањи, водоводните инсталации и системите за греење.

Палетата производи во големопродажба и малопродажба е навистина голема, за кои имаме воспоставено генерални застапства со шест реномирани компании, како и дистрибутерски однос со повеќе од 25 компании кои имаат значајна улога на светскиот пазар. Генерален увозник за Македонија на производите на Kolpa San-Slovenija, Herz-Slovenija, Rehau-Avstrija, Cisa-Turcija, Qvit-Turcija, Henkel-Srbija.

За потребите на магацинот на Санматри – Скопје, отворена е работна позиција за

Возач / Дистрибутер со Ц – категорија

Потребни квалификации:

 • Минимум средно образование;
 • Претходно работно искуство во дистрибуција на роба ќе се смета за предност;
 • Поседување возачка дозвола Ц – категорија (активен возач);
 • Солидно познавање на територијата на Скопје и околината.

Опис на работна позиција:

 • Превоз и дистрибуција на роба низ Скопје и Источна Македонија;
 • Дотур на роба и нејзино примопредавање до определено истоварно место.

Личен профил:

 • Организациски и аналитички способности;
 • Мотивирана и стабилна личност;
 • Динамична, иницијативна и насочена кон резултати;
 • Способност за индивидуална и тимска работа.​Вашите пријави можете да ги испратите електронски преку полето "Брза Апликација".

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде