Vrabotuvanje.com - Специјалист за дигитален маркетинг - Скопје - ĐAK d.o.o. Beograd
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за дигитален маркетинг

Скопје

Рок за пријавување:

 • ĐAK d.o.o. Beograd

 
Kомпанијата ЃАК e формирана со идеја дека најпопуларните спортски брендови , препознатливи по услугата и стабилното работење, внесе здрав дух во сите сегменти од живеењето.Со најдолга традиција на пазарот работиме преку две децении.

Нашата цел е сигурна купување на спортска опрема и задоволството на нашите купци, додека континуитето тна стабилното работење го негуваме одговорно кон нашите вработени.

Нашата спортска фамилија ја сочинуваат преку 700 вработени и преку 80 малопродажни објекти во регионот.Во неа секогаш се добредојдени луѓе со константна цел за подобар учинок, за учење и за унапредување во работата. По тој повод бараме особа за следното работно место:


Специјалист за дигитален маркетинг
место на работа: Скопје


 

ГЛАВНИ ОДГОВОРНОСТИ:
 • Креирање, спроведување и оптимизирање на дигитални маркетинг кампањи
 • Креирање и имплементирање маркетинг стратегии користејќи Google Analytics
 • Дневно следење на параметрите на Google и социјалните медиуми
 • Следење на рангирањето на сајтот , како и креирање и спроведување на SEO кампањи
 • Управување со страници на социјални медиуми и создавање платени кампањи (FB ADS / PE)
 • Креирање и спроведување Google Ads кампањи - GDN, SEM, видео
 • Анализа на CRM база на клиенти, утврдување на целни групи и стратешка комуникација со нив
 • Креирање и водење маркетинг преку е-пошта
 • Обезбедување поддршка при креирање основни визуелни содржини
 • Предлагање кампањи и активности, како и активно учество во каналот за е-трговија
 • Обезбедување поддршка при реализација на нарачки преку каналот за е-трговија
 • Следење на трендовите во областа на дигиталниот маркетинг и нивната примена
 • Подготовка на извештаи за спроведени дигитални кампањи
 • Обезбедување поддршка на онлајн тимот во согласност со потребите на работата

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:
 • IV степен во природни или општествени науки
 • Пожелно искуство на исти или слични работни места
 • Поседување искуство во FB Ads Manager, Google Ads платформа, Google Analytics, концепти за електронска кампања
 • Задолжително познавање на англиски јазик (напредно ниво)
 • Познавање на работа во пакет MS Office
 • Основно познавање на дизајнот
 • Познавање на работа во програмата ASW е предност
   
МОЖЕТЕ ДА ОЧЕКУВАТЕ:
 • Динамично работно опкружување
 • Можност за постојано подобрување и развој

Само кандидатите кои ќе влезат во потесната селекција ќе бидат контактирани.
Вашиот CV и мотивациско писмо испратете го преку полето Брза Апликација.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Маркетинг, ПР и Медиуми изнесува 28.527 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде