Vrabotuvanje.com - Администратор за системски софтвер - Скопје - УНИ БАНКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Администратор за системски софтвер

Скопје

Рок за пријавување:

 • УНИ БАНКА


 

Администратор за системски софтвер
 
 
Образование:
 • VII - 1 степен стручна подготовка - Диплома од универзитетско образование од компјутерски и телекомуникациски технологии
   
Опис на работно место и одговорности:
 • Инсталирање, конфигурирање и администрирање на MS Windows оперативни системи;
 • Администрирање Active Directory околинана MS Windows Server;
 • Администрирање на MS Exchange server;
 • Администрирање  на Domain Controller;
 • Конфигурирање и надгледување на виртуелна околина VMwareвиртуелниплатформи;
 • Конфигурирање и администрација на Linux оперативни системи;
 • Конфигурирање на антивирус и антиспам филтри;
 • Администрирање на резервни копии и системи со резервни копии;
 • Следење на сигурност на серверска инфраструктура и превенција од неовластен пристап;
 • Изготвување на детална техничка документација.

Способност:
 • Комуникативна и динамична личност со способност за преземање на иницијативи;
 • Тимски дух, позитивен став и однесување;
 • Способност за работа под притисок, справување со стрес и извршување повеќе работи истовремено во кратки временски рокови; 
 • Добри организациски вештини, личниот интегритет и професионален однос;
 • Прецизност, точност и аналитичен пристап во работењето;
 • Висок личен интегритет, деловен и професионален однос;
 • Поседување на возачка дозвола од Б категорија без старател;
 • Познавање на англиски јазик читање и пишување;
 • Сертификати од завршени специјализирани курсеви и обуки ќе бидат земени како предност;
 • Претходно работно искуство како систем администратор VMware, Unix/Linux OS, MSSql, MySQL, Oracle, MS Exchangeќе биде земено како предност.

Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат наведените услови, потребно е да испратат кратка биографија на македонски јазик на jobs@unibank.com.mk, или на адреса: Максим Горкибр. 6, 1000 Скопје, најдоцна до 10.07.2021година.
 
Се согласувам Банката да може да ги собира, обработува и чува моите лични податоци за потребите на процесот на регрутација за цело време додека трае истиот, а по завршувањето на истиот податоците може да се чуваат во базата на податоци на Банката за регрутациски потреби согласно законсите прописи.
 
Согласноста може да ја повлечете во секое време со доставување на барање за истото на следниот линк: zlp@unibank.com.mk  
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Банкарство изнесува 34.278 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде