Vrabotuvanje.com - Администратор на апликативен софтвер - Скопје - УНИ БАНКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Администратор на апликативен софтвер

Скопје

Рок за пријавување:

 • УНИ БАНКА


 

Администратор на апликативен софтвер
 
 
Потребни квалификации:
 • Универзитетска диплома за завршени информатички студии (ВСС)
 • Предност со 2-3 години работно искуство во работа со SQL, PL/SQL и Java технологија
 • Познавање на англиски јазик (читање и пишување)
 • Способност за тимска работа согласно интерни процедури на компанијата
 
Потребни предзнаења:
 • Advanced SQL
 • Познавањенабазинаподатоци (предностOracle, MS/SQL Server)
 • Oracle PL/SQL
 • Oracle Forms & Reports
 • JAVA
 • .NET 
 • JavaScript
 • JQuery
 • Web Services
 • XML\HTML\XSLT
 
Одговорност и задачи:
 • Анализа, комуникација со вработените при изготвување на програмски решенија за доставените Софтверски барања од Дирекциите на Банката; 
 • Комуникација со надворешни вендори поврзани со реализација на софтверски барања реализирани од надворешни вендори;
 • Учество во изготвување на извештаи за секаков вид анализи потребни во работењето на останатите Дирекции во Банката;
 • Реализација и евиденција на софтверските барања и барањата за привилегии и пристап во банкарските апликации испратени до Дирекција ИТ;
 • Спремност за повремена работа во викенди и празници како и работа вон работно време на задачи и проекти со временски ограничени рокови
 
Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат наведените услови, потребно е да испратат кратка биографија на македонски јазик на jobs@unibank.com.mk, или на адреса: Максим Горки бр. 6, 1000 Скопје, најдоцна до 10.07.2021 година.
 
Се согласувам Банката да може да ги собира, обработува и чува моите лични податоци за потребите на процесот на регрутација за цело време додека трае истиот, а по завршувањето на истиот податоците може да се чуваат во базата на податоци на Банката за регрутациски потреби согласно законсите прописи.
 
Согласноста може да ја повлечете во секое време со доставување на барање за истото на следниот линк: zlp@unibank.com.mk  
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Банкарство изнесува 34.278 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде