Vrabotuvanje.com - Администратор во диспеч - Скопје - Скопје - ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Администратор во диспеч - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО

Друштво за меѓународен и внатрешен превоз на стоки ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО - Скопје

Основана во 2013 година, Фалкон Логистик е успешна македонска компанија која се занимава со давање на логистички услуги на домашни и странски компании. Со тим од 40 вработени и канцеларии во 14 градови низ Македонија, компанијата навистина ги поместува гранциите за квалитет во обезбедување на поштенски, курирски и логистички услуги. Станете и вие дел од приказната на Фалкон Логистик!

Заедно со својата сестринска компанија Викторија Шпед од Скопје, компанијата има годишен обрт од скоро 5 милиони евра, а во портфолиото на Фалкон Логистик се наоѓаат едни од најголемите македонски, европски и светски брендови од областа на автоиндустријата, аутомотив секторот, конзумер електроникс, ИТ секторот и, секако, стоките за широка потрошувачка.

ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО
има потреба од следната работна позиција:

АДМИНИСТРАТОР ВО ДИСПЕЧ - СКОПЈЕ

Опис на работата:

 • Координирање на доставувачите за превземање на пратки;
 • Доделување на пратки;
 • Средување  на повратни документи;
 • Раздолжување на доставувачите;
 • Корекција во систем за погрешно најавени пратки (адреса, телфон, промена на начин на плаќање поштарина итн.)
 • Врши и други работи што ќе му ги довери раководителот на операции , а се во надлежност на секторот диспеч.


Потребни квалификации:

 • Средно образование;
 • Со или без претходно работно искуство;
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Одлична вербална и писмена комуникација;
 • Одлично познавање на Microsoft Office;
 • Способност за тимска работа;
 • Организирана и одговорна личност.


Ние нудиме:

 • Редовни месечни примања;
 • Одлични услови и обука од страна на компанијата;
 • Работно време: 8 часа дневно или 40 часа неделно.


Доколку сте заинтересирани и соодведствувате со опишаниот профил, Ве покануваме Вашата професионална биографија да ја испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде