Vrabotuvanje.com - Работник во производство - Скопје - ДС СМИТХ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работник во производство

Скопје

Рок за пријавување:

  • ДС СМИТХ

DS Smith  е водечка европска компанија за производство на амбалажа приспособена на барањата од клиентот со нагласок на врвниот дизајн и локална услуга близу просториите на клиентот. Со портфолио на производи кое опфаќа транспортно пакување, продажно пакување, промотивно пакување и пакување за изложување, приспособено заштитно пакување и индустриско пакување, DS Smith  ги задоволува сите барања на пазарот. На глобално ниво делува во три дивизии: амбалажа, рециклирање и хартија. Со тим од над 28.000 ентузијасти за амбалажа низ целиот свет, нашата цел е нашите вработени да се чувствуваат ценети и да го прифатат тоа што ние како бизнис имаме за цел да го оствариме. Силно ја поддржуваме важноста на внатрешната култура која се фокусира на амбиција и чесност.

Повеќе информации на
www.dssmith.com

ДС Смитх како компанија става голем акцент на грижата за своите вработени, нивниот развој, напредување и усовршување на работното место. Го цени трудот на вработените и спроведува различни активности за подобро тимско работење, остварување на стратегиските цели и секојдневно живеење на корпоративните вредности. Ова се дел од успешните приказни за нашите млади и надежни машинисти кои заради својата посветеност на работата, ентузијазмот и нивниот ангажман за краток временски период професионално напредуваа на скалата од нивната кариера.

Оливер Микешиќ – Машинист – Доработка

Оливер вели дека во компнијата започнал со работа пред 1,5 година на работно место оператор на машина. Со тек на време и со голема помош од вработените кои се долго време во компанијата и искусните “мајстори” кои што ги водат машините, полека почнал да го учи “занаетот”. Тие несебично го споделувале своето знаење и го учеле да ги извршува новите работни задачи како машинист. Колегијалната и тимска работа е таа која секогаш излегува на прво место и го мотивира во работењето. Вели дека е среќен што е дел од тимот на оваа компанија.

Димитар Стефановски – Водечки машинист - Доработка

Димитар за себе кажува дека кога го завршил образованието размислувал што понатаму... Сметал дека најдобро за него е да најде работа во компанија која основна дејност и е производство. Тогаш решил да аплицира во ДС Смитх и по кратко време бил повикан на интервју а потоа и ангажиран кај нас. За својот прв работен ден вели дека има само позитивни чувства, пречекан од насмеани лица со позитивна енергија. Вели дека доста брзо и лесно се вклопил во средината. Многу е задоволен од неговиот ментор кој го научил да работи и му го пренел знаењето, но и внимавал на неговата безбедност. Мотивиран е од динамичната и тимската работа која владее, а секој работен ден му е исполнет со нови задачи, предизвици и цели кои заедно со тимот ги спроведуваат.


Ги охрабруваме сите кои бараат работодавач како DS Smith да аплицираат на отворениот оглас, спремни сме да обучуваме нови колеги и да допринесеме за растот и развојот на компанијата!
 
DS Smith Скопје вработува:
Работник во производство
 
 
Потребни квалификации:
  • Средно образование
  • Со или без релевантно работно искуство
  • Способност за самостојна работа и работа во тим
  • Мотивирана и стабилна личност
  • Одговорност и посветеност на работата
 
Што нудиме: 
  • Одлични услови за работа
  • Работа во интернационална компанија
  • Работа во динамична атмосфера со можност за професионален развој

Доколку ги исполнувате наведените карактеристики, сте флексибилни, спремни за учење и напредок во кариерата

АПЛИЦИРАЈТЕ!

преку полето Брза Апликација не подоцна од 31.07.2021

Само оние апликации кој ги задоволуваат критериумите наведени погоре ќе бидат поканети на интервју.

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде