Vrabotuvanje.com - Менаџер за продажба - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

                                  

ВРАБОТУВАЊЕ ОНЛИНЕ ДОО 
За потребите на свој клиент објавува оглас за следната работна позиција во Скопје:

Менаџер за продажба​
 

Потребни квалификации:

 • Завршено високо образование ќе се смета за предност
 • Одлично познавање на англиски јазик и работа со компјутери ( познавање на MS Office пакет)
 • Одлични вештини за продажба 
 • Солидни оргaнизациски и комуникациски вештини
 • Подготвеност за тимска работа
 • Претходно работно искуство во наведената позиција ќе се смета за предност
 • Возачка дозвола Б категорија

Услови во компанијата:

 • Динамични работни услови и одлична работна атмосфера 
 • Солидни и стабилни приходи и можност за напредување
 • Дневното работно време за наведената работна позиција е 8 часа


Бенефити 

 • Фиксен дел 
 • Варијабилен дел – Бонус (зависно од достигнување на резултати)

Опис на работни задачи:

 • Идентификување на потребите на потенцијалните клиенти  и активно промовирање на брендот на компанијата
 • Развивање и одржување на односите со клиентите, комуникација со постоечки и потенцијални клиенти
 • Препознавање на потребите на клиентот
 • Изготвување на постојана анализа на продажба и пазарна структура
 • Предлагање проекти и други активности со цел достигнување на планираната продажба
 • Разбирање на циклусот на продажба преку следење на сите процедури и политики на компанијата
 • Достигнување на месечни цели и таргети во продажбата
 • Следење на продажбата по региони и клиенти за кои тој / таа е одговорен во рамките на упатствата од компанијата за да се исполнат продажбата и задоволството на клиентите на одредена територија
 • Одржување на силни професионални односи со клиентите и  проактивност во разбирањето на потребите на клиентите
 • Постојано ажурирање за конкурентноста на пазарот, вклучително и различни ценовни политики и стратегии
 • Обезбедување на навремена и целосна наплата на долговите на клиентите во рамките на кредитната политика на компанијата, за заштита на интересите на компанијата и минимизирање на финансискиот ризик
 • Креирање понуди и преговори со компании, потенцијални клиенти
 
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме да ги испратите Вашата професионална биографија и мотивационо писмо на македонски јазик преку полето Брза Апликација, со назнака „ Менаџер за продажба” во насловот на пораката. 
 
Напомена:
САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Потребно е кандидатот да е со место на живеење за реонот за кој аплицира.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде