Vrabotuvanje.com - Механичар за сервисирање патнички и товарни возила - Територија на Р.Македонија - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Механичар за сервисирање патнички и товарни возила

Територија на Р.Македонија

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

                                  

ВРАБОТУВАЊЕ ОНЛИНЕ ДОО 
За потребите на свој клиент објавува оглас за следната работна позиција во Скопје:

Механичар за сервисирање патнички и товарни возила
 

Потребни квалификации:

 • ССС, ВСС (високо образование) ќе се смета за предност;
 • Работно искуство во Возен Парк (патнички и товарни возила);
 • Работно искуство во овластени импортери и сервисери на возила
 • Одлично познавање на најчесто користени софтверски решенија- MS Office 
 • Организациски, комуникациски вештини, можност за работа со рокови и под притисок.
 • Одлични интерперсонални и комуникациски способности, пишани и усни за ефикасна интеракција со персоналот и другите одделенија.
 • Возачка дозвола Б или Ц – категорија

 

Работни задачи: 

 • Контрола и евиденција за извршени сервиси;
 • Сервисирање на патнички и товарни возила
 • Искуство со сервисирање и поправка на Volkswagen возила
 • Контрола и евиденција за промена на гуми;
 • Контрола за исправност на патнички и товарни возила;
 • Контрола на опрема во патнички и товарни возила;
 • Полнење гориво на службени автомобили;
 • Регистрација на патнички и товарни возила;
 • Носење на сервис на возилото и утврдување заедно со сервисерот што треба да биде променето и дали мора да се промени соодветниот дел.
 • Работа во смени ( Најчеста втора смена)
   
Огласот е отворен за кандидати од целиот регион на Република Македонија

Доколку сакате предизвик, лесно се прилагодувате, имате позитивен и професионален пристап кон работата Ве молиме испратете ја Вашата апликација (CV) преку полето Брза Апликација, со назнака „ МЕХАНИЧАР за сервисирање патнички и товарни возила”
 
 
Напомена:
САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде