Vrabotuvanje.com - Администратор во финансии - Скопје - ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Администратор во финансии

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО

Друштво за меѓународен и внатрешен превоз на стоки ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО - Скопје

Основана во 2013 година, Фалкон Логистик е успешна македонска компанија која се занимава со давање на логистички услуги на домашни и странски компании. Со тим од 40 вработени и канцеларии во 14 градови низ Македонија, компанијата навистина ги поместува гранциите за квалитет во обезбедување на поштенски, курирски и логистички услуги. Станете и вие дел од приказната на Фалкон Логистик!

Заедно со својата сестринска компанија Викторија Шпед од Скопје, компанијата има годишен обрт од скоро 5 милиони евра, а во портфолиото на Фалкон Логистик се наоѓаат едни од најголемите македонски, европски и светски брендови од областа на автоиндустријата, аутомотив секторот, конзумер електроникс, ИТ секторот и, секако, стоките за широка потрошувачка.

ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО
има потреба од следната работна позиција:

АДМИНИСТРАТОР ВО ФИНАНСИИ

Опис на работата:

 • Подига пари во денари за намирување на трошоци во готово и подготвува налози и решенија за патни и дневни трошоци за службени патувања и месечни прегледи за службени патувања во земјата;
 • Подготовка на откупни листи;
 • Благајничко работење;
 • Врши и други работи што ќе му ги довери раководителот, а се во надлежност на одделението.


Потребни квалификации:

 • Економски факултет - VII1степен
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција
 • Возачка дозвола Б категорија;
 • Познавање на MS Office апликации и користење на Интернет;
 • Одговорна, добро организирана и доверлива личност;
 • Способност за тимска работа.


Ние нудиме:

 • Одлични услови и обука од страна на компанијата;
 • Работно време: Од 08:00 до 16:00 (понеделник- петок).


Доколку сте заинтересирани и соодведствувате со опишаниот профил, Ве покануваме Вашата професионална биографија да ја испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде