Vrabotuvanje.com - Електричар - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 

Нашата компанија, лидер во својата дејност, има потреба од извршители за работа во Хрватска за следната работна позиција:

ЕЛЕКТРИЧАР​

Одговорности и задачи:

 • Инсталирање и одржување на електрични машини и опремата за производство
 • Редовно превентивно/предиктивно одржување на електричната опрема и опремата за производство
 • Обезбедување и извршување на вонредни/непланирани поправки на електрична опрема за време на производството и изведување закажани поправки за одржување на електрична опрема
 • Дијагностицирање проблеми, замена и поправка на делови, тестирање и прилагодување на истите
 • Одржување на редовна евиденција за извршената работа, евиденција на потрошените резервни делови и предлага нарачка на нови

Барања за позицијата:

 • Минимум средно образование од техничките струки
 • Способност за читање на техничка документација
 • Способност за прецизна работа со детали
 • Способност за работа под притисок и кратки рокови

нудиме:

 • Плата во висина од 1000 до 2000 евра
 • Платено сместување во хотел
 • Платено јадење

Доколку ги исполнувате горенаведените услови и верувате дека сте вистинската личност за наведената работна позиција, испратете ја Вашата биографија преку полето Брза Апликација, најдоцна до 28.07.2021. 

Избраните кандидати ќе бидат контактирани за понатамошно интервју. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде