Vrabotuvanje.com - Лиценциран застапник за застапување во царински постапки - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Лиценциран застапник за застапување во царински постапки

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 

Вработување.ком за потребите на свој клиент објавува оглас за следната работна позиција во Скопје:

лиценциран застапник за застапување во царински постапки

потребни квалификации:

 • Завршено средно образование
 • Завршено високо образование ќе се смета за предност
 • Одлично познавање на англиски јазик и работа со компјутери ( познавање на MS Office пакет)
 • Лиценца за застапување во царински постапки.
 • Солидни оргaнизациски и комуникациски вештини
 • Возачка дозвола Б категорија

Одговорностите, работните задачи и обврски ќе бидат доделени согласно со Законот за вршење на работи за застапување во царински постапки, Царински законик итн.


услови во компанијата:

 • Динамични работни условии одлична работна атмосфера во ново отворена шпедиција
 • Солидни и стабилни приходи и можност за напредување
 • Работниот однос за позицијата се заснова на неопределено време
 • Дневното работно време за наведената работна позиција е 8 часа

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме да ги испратите Вашата професионална биографија и мотивационо писмо на македонски јазик преку полето Брза Апликација, со назнака „Лиценциран застапник за застапување во царински постапки” во насловот на пораката.

напомена:

 • САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
 • Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
 • Потребно е кандидатот да е со место на живеење за реонот за кој аплицира.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде