Vrabotuvanje.com - Супервизор на ВЕРО месарници - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Супервизор на ВЕРО месарници

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 

Вработување.ком, за потребите на ВЕРОПУЛОС ДООЕЛ Скопје – регионална компанија со дејност трговија со малопродажни објекти, објавува оглас за регрутирање на професионални кадри – потенцијални кандидати за позицијата:

супервизор на веро - месарници

главни Одговорности:

 • Управување и раководење со месарниците во склоп на компанијата.
 • Управување и планирање на категориите на производи.
 • Креирање и дефинирање на правила за изложување на производи во малопродажните објекти.
 • Контрола на производство, квалитет на месото, планирање и правење на нарачките. Преговарање со добавувачи – следење на продажба на производи од аспект на количества, маржа и учество на пазарот, преземање мерки за постигнување на цели и формирање на цени.
 • Планирање, анализа и контрола на продажба и профит во рамките на својата категорија.
 • Договарање промотивни активности со добавувачите, акциски продажби, нивна контрола и реализација.
 • Регрутирање на нови кадри и тренинг на кандидатите и останатиот персонал.
 • И друго.

Потребни квалификации, способности и вештини:

 • ССС (ВСС во област на природните науки, ќе се смета за предност)
 • Работно искуство во областа на месо и месни продукти ќе се смета за предност
 • Развиени менаџерски, комуникациски, преговарачки и аналитички вештини
 • Креативност, иницијативен и проактивен пристап ќе се смета за предност
 • Добро познавање на англиски јазик ке се смета за предност.
 • Добро познавање на MS Office пакетот, Excel
 • Б категорија – можност за патување во земјата и надвор од неа.​

нудиме:

 • Работа во респектибилна интернационална компанија.
 • Работа под европски стандарди и услови во силно мотивирачка работна средина.
 • Mожност за континуирана обука, успвршување и унапредување.
 • Mотивирачки финансисики пакет,
 • Можност за патување во странство,
 • Службено возило 24/7.

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со Професионална биографија на: regrutacija@vrabotuvanje.com.mk
со назнака за позицијата “ Супервизор на ВЕРО - МЕСАРНИЦИ

најдоцна до 24.07.2021 година

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде