Vrabotuvanje.com - Општ работник - Скопје - КЕМЕТ ЕЛЕКТРОНИКС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Општ работник

Скопје

Рок за пријавување:

 • КЕМЕТ ЕЛЕКТРОНИКС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ

КЕМЕТ Електроникс како дел од YAGEO Корпорацијата е водечки глобален снабдувач на електронски компоненти. Како компанија, нудиме најширок избор на кондензаторски технологии во индустријата, заедно со проширување на опсегот на електромеханички уреди, решенија за електромагнетна компатибилност и суперкондензатори.

Фабриката на КЕМЕТ Електроникс Македонија која е лоцирана во Технолошко индустриската развојна зона 1, Бунарџик, за потребите на своите производни капацитети објавува оглас за слободнa работнa места на позиција:

Општ работник

Одговорности:

 • Врши разни активности поврзани со области како што се превозот и примањето, ракување со материјали, складирање и контрола на залихи и управување со имот итн.;
 • Ракува со разни предмети од лесна или тешка опрема, соодветно на рутинските активности за одржување, отстранување и поправка; врши отстранување на снег по потреба;
 • Одржува разновидни резерви согласно потребите на одделот, може да го координира и да го забрза купувањето на избрани секојдневни набавки и опрема;
 • Ја одржува чистотата и употребливоста на објектите, постројките и опремата;
 • Врши рутински активности поврзани со услуги на клиентите, соодветни на позицијата;
 • Врши разновидна општа канцелариска поддршка, може да дејствува како курир за потребите на организацијата, да врши испорака на документи, материјали, опрема или набавки;
 • Врши рутински работи за одржување, инсталација и поправка на физички постројки и опрема за потребите на одделите или ги координира поголемите проекти за одржување, поправки по потреба.


Барања, Вештини и Компетенции:

 • Диплома за завршено средно образование;
 • Познавање на машини и опрема;
 • Способност за донесување на одлуки за рутински процедурални прашања;
 • Способност за одржување и контрола на опрема, материјали;
 • Способност за безбедно управување со моторизирани возила и разни елементи на механичка опрема за одржување на теренот;
 • Способност за работа во потешки услови како што се екстремни температури, нечистотија, прашина, гасови, чад, непријатни мириси и / или гласни звуци;
 • Умерена физичка активност, клекнување и достигнување;
 • Работната средина вклучува изложеност на потенцијално опасни материјали и ситуации кои бараат поопширни безбедносни мерки на претпазливост и може да вклучуваат употреба на заштитна опрема;
 • Лични вештини и компетенции: точност, флексибилност, чесност и независност, организираност, одговорност.


Доколку сте заинтересирани за објавената работна позиција и сметате дека поседувате вештини со кои би одговориле на работните задачи , Ве молиме испратете апликација (Професионална биографија), до 22.08.2021 година, со наслов Општ работник / Вашето име и презимена: macedoniacv@kemet.com

Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг.
Апликациите ќе се чуваат во нашата база на податоци во период од една година.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде