Vrabotuvanje.com - Практикантска работа во ЕВН - Територија на Р.Македонија - ЕВН Македонија
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Практикантска работа во ЕВН

Територија на Р.Македонија

Рок за пријавување:

  • ЕВН Македонија

Започнете ја Вашата кариера додека студирате!

Практикантска работа во ЕВН

Првото професионално искуство во ЕВН може да се стекне како студент. Ви нудиме интересни активности, работа со ментор, обуки, дружење, нови вештини, одлична можност за практична имплементација на наученото.

Место на извршување на праксата
  • Кориснички Енерго Центри: Скопје, Куманово, Велес, Кавадарци, Гевгелија, Струмица, Штип, Кочани, Делчево, Тетово, Гостивар, Кичево, Прилеп, Охрид и Струга
  • Оддели во Скопје: Човечки Ресурси и Организација, Право и осигурување, Набавки и материјално работење, Енергетска политика, Заштита при работа и заштита на животна средина, Информатички и телекомуникациски технологии, Мрежен инженеринг,
ЕВН Македонија Електрани ДООЕЛ и ЕВН Македонија Електроснабдување ДООЕЛ (Скопје).

Период во кој ќе се одвива праксата - јули, август или септември 2021

Праксата е наменета за – студенти на Електроенергетика, Информатичка Технологија, Правни науки, Економски науки и слично

Аплицирајте на jobs@evn.mk, со назнака “за пракса„
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде