Vrabotuvanje.com - Специјалист за дигитален маркетинг - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за дигитален маркетинг

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 

 

Новата компанија LEGENDARY-SWISS во Скопје, која работи за клиенти од Швајцарија , има потреба од:
 

СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА ДИГИТАЛЕН МАРКЕТИНГ

Основните квалификации и барања кои кандидатот треба да ги исполнува за оваа позиција се: 

 • Високо образование
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Германски јазик ке се смета за предност
 • Јаки организациски и комуникациски вештини, креативност и иницијативност за самостојно истражување, максимална посветеност и одговорност кон реализирање проекти, почитување рокови и работа под притисок
 • Познавање и употреба на различни алатки за интернет и онлајн рекламирање
 • Способност за решавање на проблеми
 • Одлично познавање на MS Office
 • Социјални мрежи (Facebook, LinkedIn I Twitter)-Search engine optimization (SEO ) I Google Ads

Вашите одговорности: 

 • Ги мониторира клучните онлајн маркетинг параметри за да ја следи успешноста на рекламирањето
 • Спроведува анализа во делот на дигитални маркетинг активности
 • Одржување на официјални компаниски профили на онлајн платформите (веб сајт, блог, социјални мрежи...) - Развој на контент маркетинг
 • Изготвување на неделни/месечни планови и извештаи за спроведени активности и доставување на менаџерот
 • Истражување на пазар за подобрување на постоечки, како и воведување на нови услуги

Ние нудиме:

 • Одлична плата 
 • Пријатна работна атмосфера 
 • Можност за личен и професинален развој и можност за напредок во кариерата.

За оваа работна позиција, кандидатот пожелно е да поседува работно искуство, познавање и способности за вршење на дел од следните работните задачи, кои што ќе бидат должност на вработениот ангажиран на горенаведената позиција.
 

Доколку сте заинтересирани за позицијата, ве охрабруваме да аплицирате најдоцна до 28.07 преку полето Брза Апликација.

ConTec
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде