Vrabotuvanje.com - Работници на ЦНЦ машини - Велес - БРАКО ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работници на ЦНЦ машини

Велес

Рок за пријавување:

 • БРАКО ДОО


БРАКО е македонска металопреработувачка компанија која е основана во 1947 година и која произведува огромен асортиман на производи. Денес БРАКО е извозно ориентирана компанија со преку 500 вработени, каде над 90% од производите се наменети за извоз и претставува претпознатлив бренд за производство на секаков вид жичани производи, тешки метални конструкции (куќишта за хидро турбини, модуларни контејнери итн.), широка палета на медицински мебел и медицински помагала како и претпознатливите возила за чистење улици и јавни површини чие производство, склопување и развој се врши во Република Македонија.
 
 
БРАКО има потреба од работници на следните работни позиции:
 

РАБОТНИЦИ НА ЦНЦ МАШИНИ
 
 
 1. Работник на CNC плазма за сечење на лим

Работни задачи:

 • Прием на налог и технички цртеж за работа;
 • Поставување на табла лим за сечење на CNC плазма;
 • Вклучување, надгледување и исклучување на програми на CNC плазма.

Потребни квалификации:

 • Средно техничко образование (техничар за компјутерско управување, машински техничар) или друго образование, но со искуство со работа на CNC машина;
 • Основни познавања за: читање на технички/работнички цртеж, работа со компјутери, исто или слично работно искуство се смета за предност.
 1. Работник на CNC ласер за сечење на лим

Работни задачи:

 • Прием на налог и технички цртеж за работа;
 • Поставување на табла лим за сечење на CNC ласер;
 • Вклучување, надгледување и исклучување на програми на CNC ласер.

Потребни квалификации:

 • Средно техничко образование (техничар за компјутерско управување, машински техничар) или друго образование, но со искуство со работа на CNC машина;
 • Основни познавања за: читање на технички/работнички цртеж, работа со компјутери, исто или слично работно искуство се смета за предност.
 1. Работник на CNC машина за виткање на цевки

Работни задачи:

 • Прием на налог и технички цртеж за работа;
 • Поставување на цевка во CNC машина;
 • Вклучување, надгледување и исклучување на програми на CNC машина.

Потребни квалификации:

 • Средно техничко образование (техничар за компјутерско управување, машински техничар) или друго образование, но со искуство со работа на CNC машина;
 • Основни познавања за: читање на технички/работнички цртеж, работа со компјутери, исто или слично работно искуство се смета за предност.

Што нудиме:

 • Можност за работа во современа работна средина и на уникатна проблематика
 • Можност за постојано надградување и напредок во кариерата преку практична обука од искусни ментори
 • Компетитивен социјален пакет
 
Доколку сте заинтересирани за кариера во нашата компанија испратете ја вашата работна биографија преку полето Брза Апликација.
 
Само кандидатите кои ќе влезат во потесна селекција ќе бидат контактирани.
Прашања и повеќе информации на тел. 075 293 691.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде