Vrabotuvanje.com - Комерцијалисти и Мерчендајзер - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалисти и Мерчендајзер

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

                                  
МВМ ПЛУС ДОО, Скопје има потреба од: 
 
Комерцијалисти (унапредувачи на продажба) и 
Мerchandisers (асистенти/контролори по маркети) 
 
Во поголемите градови низ Македонија
 
Потребни квалификации:
 • Минимум завршено средно образование
 • Претходно работно искуство во продажба ќе се смета за предност
 • Познавање на англиски јазик 
 • Познавање на MS Office пакет
 • Возачка дозвола Б категорија
 
Лични карактеристики:
 • Одлични комуникациски и преговарачки вештини
 • Организациски и аналитички способности
 • Мотивирана и стабилна личност
 • Динамични, иницијативни и насочени кон резултати
 • Ориентираност кон клиенти
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Организаторски способности
 • Ентузијастички пристап
 
Основни одговорности и задачи - Комерцијалист:
 • Посета на клиенти, договарање и спроведување промоции, продажба на производи;
 • Достапност и продажба на производи во трговски објекти во регионот;
 • Директни продажби, издавање на фактури и испорачка на самото место;
 • Следење на пазарни трендови, конкурентни производи;
 • Ефикасно користење на рекламни материјали и подреденост на производи;
 • Подготовка на извештаи и друга потребна документација.
 
Основни одговорности и задачи - Merchandiser:
 • Следење и известување за активностите на конкурекцијата;
 • Пратење и анализа на цени;
 • Следење и анализа на застапеност на примарни позиции во КА дефинирани според планограм;
 • Пратење и анализа на асортиманот во LKA и ТТ канали;
 • Следење и евалуација на резултати од акции/промоции;
 • Дневно известување за посетите, со согласнот со претходно утврдена рута на движење.
 
Доколку сакате да бидете дел од нашиот тим пратете ваша кратка биографија преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака „За оглас за Комерцијалист'' или „За огласза Merchandiser'', најдоцна до 31.07.2021.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде