Vrabotuvanje.com - Правник - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 

Приватна Компанија од Скопје има потреба од 

правник

Потребни квалификации:

 

 • Дипломиран правник со завршено високо образование  VII/1 степен на правни студии или дипломиран правник со стекнати 300 кредити според Европскиот кредит-трансфер систем (ЕКТС)
 • Положен правосуден испит
 • Задолжително познавање на работа со компјутери (MS Office)
 • Познавање на англиски јазик 
 • Напредни комуникациски вештини
 • Пожелно е претходно работно искуство во областа на правото
 • Подготвеност за тимска работа
 • Возачка дозвола Б категорија

Одговорности и задачи:

 • Изготвување правни акти согласно дејноста (тужби, одлуки, потврди, правилници, доовори, решенија, спогодби)
 • Изготвување, прибавување и доставување на соодветна документација од и до државните институции согласно законските одредби за потребите на компанијата
 • Застапување на друштвото пред државните органи и Судовите на Р.С.Македонија
 • Изготвување на анализи и извештаи   
 • Други правни работи
   

Доколку имате желба да бидете дел од успешен тим и сте заинтересирани за интересна и динамична работа, а воедно ги поседувате потребните квалификации, испратете ги наведените документи.

Работниот однос се заснова на неопределено време.

Апликациите се доставуваат преку полето Брза Апликација во рок од 14 дена.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Право изнесува 23.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде