Vrabotuvanje.com - Техничка секретар/ка - Скопје - ЕОС MATРИX ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничка секретар/ка

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕОС MATРИX ДООЕЛ Скопје

EOS Матрих вработува Техничка Секретар/ка

* Локација: Скопје

Ние сме ЕОЅ Матрих и сме дел од EOS групацијата, успешен меѓународен лидер кој нуди специјализирани и индивидуални финансиски решенија со секојдневен напредок во работата благодарение на нашите 7500 вработени ширум светот. Работиме за свет без долгови и нудиме одлична работна атмосфера во интернационална компанија, иновативно опкружување, можност за професионален и личен развој. 


Позицијата вклучува:
 • Управување со телефонска централа – примање повици, и проследување на повиците
 • Водење архива и деловодна книга
 • Влезна и излезна пошта 
 • Прием на посетители и гости и нивно спроведување
 • Грижа за тековно и професионално функционирање на канцеларијата
 • Организација и евиденција на логистичка поддршка за потребите на канцеларијата
 • Комуникација со надворешни соработници за потребите на компанијата
 • Организација и поддршка на состаноци (изработка на агенди и записници)
 • Грижа и набавка на потребни материјали за  тековно и професионално функционирање на канцеларијата
 
Од вас се бара:
 • ВСС/ССС
 • Работно искуство минимум 1 година, 
 • Можност за брза адаптација кон политиките и енергијата на копманијата
 • Задолжително познавање на англиски јазик,познавање на други странски јазици ќе се смета за предност 
 • Познавање на  MS Office пакетот
 • Високи организациски и комуникациски вештини, почитување на рокови 
 • Сериозен и одговорен пристап кон поставените задачи
 • Самоиницијативност и посветеност на работата
 • Динамичност, желба за работа и тимски дух
 • Возачка дозвола Б категорија (ќе се смета за предност)
 
Придобивки:
 • Пријателска, позитивна и здрава работна околина, фокусирана на развој на секој член од тимот
 • Работа во интернационална компанија
 • Можности за личен развој и напредување
   

Успешни заедно 
Ако се пронајдовте во нашата приказна ве повикуваме да аплицирате на mk-hr@eos-маtrix.mk со доставување на ваша биографија најдоцна до 30.07.2021 година и да ни се придружите заедно да ги поместиме границите на успехот.

Сите пристигнати информации се третираат како строго доверливи. 

Пристигнатите биографии ќе се чуваат во рок од 1  година по истек на огласот, освен доколку испраќачот не назначи поинаку.

*Согласноста за чување на биографија може да се повлече пред истек на наведениот рок од 1 година на маил:  mk-dpo@eos-matrix.mk

Доколку имате прашања можете да ни се обратите на: +389 2 3200400 

www.eos-matrix.mk
www.eos-solutions.com

 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде