Vrabotuvanje.com - Електро инженер во служба за одржување - Скопје - ЖИТО ЛУКС
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електро инженер во служба за одржување

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЖИТО ЛУКС

ЖИТО ЛУКС Ад Скопје, водечка Компанија од областа на прозводство на леб, брашно и пекарски производи, поради проширување на својот тим за одржување во Комплексот Пекара, има потреба од:
 

ЕЛЕКТРО ИНЖЕНЕР ВО СЛУЖБА ЗА ОДРЖУВАЊЕ
 
                                                                       
Потребни квалификации:
Дипломиран Електро инженер 
 • Најмалку 5 години работно искуство во одржување и решавање на проблеми во производствен процес
 • Познавање и работно искуство со step7 и wincc skada 
 • Цртање на електрични шеми во epland
 • Познавање на step мотори
 • Програмирање на котролери, пожелно unitronics
 • Програмирање и поддесување на програмабилни индикатори
 • Програмирање, поврзување и поддесување на сензори за растојание (индуктивни, капацитивни)
 • Сензори за притисок
 • Претварачи од една величина во друга
 • Работа со актуатори
 • Поврзување и замена на термопарови и термоелементи
 • Работа со рачни инструменти за мерење на струја, напон, отпор, капацитивност, работа со калибратор и осцилоскоп
 • Познавање од основните office програми (Excel, Word, Outlook)
 • Познавање на Англиски Јазик
 • Познавање од TPM и процеси во одржувањето (Preventive maintenance approach)
 • Root cause анализа на настанатите дефекти и проблеми 
 
Личен профил:
 • Одговорност и професионалност во извршувањето на работните задачи
 • Тимски дух
 • Аналитична и самоиницијативна личност
 • Способност за работа под притисок и подготвеност за интервенција на повик
 • Иницијативност, флексибилност и енергичност
 
Кандидатите треба да испратат кратка биографија (CV)  не подоцна од 30ти Јули 2021 година, на следната адреса ЖИТО ЛУКС АД Скопје, бул. Македонско Косовска Бригада бр. 44, Скопје или електронски преку полето Брза Апликација. Само најтесниот избор на кандидати ќе биде контактиран. Сите апликации ќе бидат третирани со доверливост.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде