Vrabotuvanje.com - Менаџер за ИТ - Росоман - СИНЦЕРИТАС ДОО Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Росоман

Рок за пријавување:

 • СИНЦЕРИТАС ДОО Скопје
 • Адреса: Ул.Никола Кљусев бр.11, 1000 Скопје

Синцеритас ДОО е фармацевтска компанија, чиј фокус на работење е култивирањето и производството на канабис за медицинска намена.
 
Работните практики и политики се усогласени со највисоките локални и европски стандарди во фармацевтската индустрија (EU GMP) со цел производство на масло од канабис со висока чистота и различни концентрации на CBD и THC.

сИНЦЕРИТАС ИМА ПОТРЕБА ОД

менаџер за ит

Менаџерот на одделот за информатичка технологија е одговорен за имплементација и контрола на сите IT операции, обезбедувајќи нивно одлично функционирање. Идеалниот кандидат за оваа позиција е ориентиран кон резултати и е многу иновативен. Ова лице работи успешно во динамична околина и одлично и со позитивен став ги решава проблемите поврзани со информатичката технологија. 

ОДГОВОРНОСТИ:

 • Целосно спроведување, поддршка и контрола на IT операции и инфраструктура
 • Решавање на широк спектар на технички прашања од десктоп компјутерите до големите деловни системи
 • Следење на IT операции и подготовка на извештаи
 • Спроведување, поддршка и контрола на развој и одржување на процесите за IT технологија и сите процеси на ITIL
 • Да дејствува како технички ресурс и целокупна корисничка IT поддршка
 • Други одговорности поврзани со IT процедури, во согласност со квалификациите на кандидатот
 • Детали за позицијата и активности може да се менуваат од време на време со цел да се задоволат оперативни потреби
 • Учествува во Интегриран Систем за Управување
 • Останати обврски според искуство и квалификации

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Факултетска диплома по информатичка технологија или содветни сертификати
 • Најмалку 5 години искуство во индустријата за информатичка технологија
 • Најмалку 3 години работно искуство во оддел за информатичка технологија во индустрија
 • Искуство со проекти кои вклучуваат мулти-дисциплинарни тимови кои работат во динамична и иновативна средина
 • Одлични комуникациски способности
 • Докажана способност за тимска работа
 • Познавање на оперативните системи на Windows 10, Windows Server 2016 или Windows Server 2019
 • Силни аналитички и технички вештини и вештини за решавање на проблеми
 • Напредно искуство во компјутерското снимање и пакување и распоредување на софтвер
 • Познавање и искуство со Office365, SharePoint 365, Microsoft Teams, Exchange
 • Напредно знаење и искуство на технологии за виртуелизација, како што се Hyper V, Microsoft Azurе и Failover Clustering
 • Искуство со Active Directory, File server, Group policy вклучувајќи администрација на корисници и заштита
 • Искуство со мрежно поврзување, искуство и напредно познавање од LAN и VLAN администрација и конфигурација на HP Swith-еви
 • Искуство со конфигурација и администрација со системи за контрола на пристап и CCTV камери ќе се смета за предност
 • Искуство со Backup software Veeam, Backup server и ISCSI storage, Sinology NAS или други технологии за правење на Backup
 • Искускуство со работа со Firewall и IDS технологии. Sophos firewall и Sophos Antivirus ќе се смета за предност
 • Искуство со IT опрема која се користи во лаборатории и фармација
 • Искуство со VBA
 • Способност за истражување, оценување, иницирање на задачи и препорачување на нови производи, услуги, алатки, технологии и опрема
 • Детално разбирање на деловниот процес и примена на технологијата
 • Возачка дозвола Б категорија
   

Доколку сте заинтересирани, Ве покануваме да се пријавите со својата Професионална биографија преку полето "Брза Апликација".

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде