Vrabotuvanje.com - Вилушкарист - Прилеп - Прилепска Пиварница
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Прилеп

Рок за пријавување:

 • Прилепска Пиварница

За компанијата: Прилепска пиварница А.Д. Прилеп со континуирано инвестирање во производниот процес уште од своето основање во 1924 година па до денес, постојано го подобрува квалитетот на своите постојни производи и создава нови, Заштитен знак на „Прилепска Пиварница“ е високо квалитетно пиво, почнувајќи од Златен Даб и Крали Марко, како едни од водечките домашни брендови на пиво, па се до Tuborg и Carlsberg, кои се едни од најквалитетните светски пива, а нивни единствен овластен дистрибутер е „Прилепска Пиварница“.

,,Прилепска Пиварница“ произведува и освежителен газиран безалкохолен пијалак Газоза. Како овластен полнител на безалкохолни пијалaци, „Прилепска Пиварница“ ги полни пијалаците на „Pepsi Cola International“: Pepsi, Pepsi Lime, 7UP, Mirinda Lemon и Mirinda Orange.

Прилепска пиварница А.Д. Прилеп има потреба од:

Вилушкарист - 1 (еден) извршител (на определено време)
Локација: Прилепска пиварница А.Д. Прилеп (Прилеп)

 
 
Потребни квалификации:
 • Завршено средно образование
 • Искуство на иста работна позиција ќе се смета за предност
 • Одговорност
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Возачка дозвола Б категориа
 • Положен испит за вилушкар ќе се смета за предност.
 
Одговорности и задачи:
 • Самостоно управување и ракување со вилушкар
 • Врши утовар и растовар на стоки 
 • Врши транспорт на набавени материјали до магацин за набавени материјали
 • Врши правилно сместување на готовиот производ и амбалажата во магацините
 • Одговорен е за безбедно товарање на товарот
 • Одговорен е за редовно одржување на вулушкарот
 

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии можат да ги испратат преку полето Брза Апликација со назнака Вилушкарист најдоцна до 26.07.2021

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде