Vrabotuvanje.com - Oператор во оддел Customer Service - Скопје - ХАЈ-ТЕЧ КОРПОРАЦИЈА ДОО с.Орешани Зелениково
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Oператор во оддел Customer Service

Скопје

Рок за пријавување:

 • ХАЈ-ТЕЧ КОРПОРАЦИЈА ДОО с.Орешани Зелениково

Hi-Tech Corp. е водечки Европски производител на eлектронски печатени плочки
компанија која постои 40 години, со повеќе од 220 вработени, од кои над 100 се дипломирани инженери и извезува 100% од своето производство на странски пазари, опслужувајќи широк спектар на индустрии (Bosch, Siemens, Apple, Continental

Hi-tech Corp. објавува
К О Н К У Р С
за вработување на повеќе лица на позицијата:

оператор во оддел customer service

 
 
Потребни квалификации: 
 • Завршено високо образование (Економски факултет ќе се смета за предност)
 • Одлично познавање на англиски јазик (минимум B2) и работа со компјутери
 • Способност за следење на работни инструкции и процедури за работа
 • Подготвеност за континуирани обуки, одговорнoст и посветеност на работата

Работни задачи:

 • Комуникација со клиенти и шпедитери
 • Обработка на барања на клиенти и интерно процесирање на истите
 • Тимска работа и координација со колегите од другите оддели

Компанијата обезбедува:

 • Организиран превоз од и до работното место
 • Континуирани обуки 
 • Склучување на договор за работа

Кандидатите кои ги исполнуваат условите можат најдоцна до 15.08.2021 да достават кратка биографија - CV (задолжително со фотографија, адреса, телефон и датум на раѓање) на следната e-mail адреса: contact@hitech.com.mk

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде