Vrabotuvanje.com - Електроинженер - Скопје - ДИН БЕСТ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електроинженер

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДИН БЕСТ ДОО

Кои сме ние?

ДПП "ДИН БЕСТ" го следи повеќе годишно искуство во производство на машини за пакување. Палетата на производи ја започува со аголни машини за пакување со термо-собирачки фолии.

Во интерес на потребите на малото стопанство се пуштаат во производство машини за рачно обвиткување со фолија и машини за заварување и формирање на кеси.

Понатаму следува производство на основен, полуавтоматски и автоматскитермо тунел, полуавтоматска машина за аголно пакување, палетизер, со што ДПП "ДИН БЕСТ" добива рејтинг на еден од врвните производители на машини за пакување.

Паралелно со производство, ДПП "ДИН БЕСТ", обезбедува и репро материјали и амбалажа со што го заокружува процесот на пакување.

ДПП "ДИН БЕСТ" имаат потреба од следната работна позицијa


 

ЕЛЕКТРОИНЖЕНЕР

Потребни квалификации:

 •     ВСС (дипломиран Електроинженер) смер Автоматика во Индустрија ќе се смета за предност
 • Компјутерски вештини – PLC programing, МС Оffice, AutoCAD (2-D), MS Project, E-plan
 • Познавање и работа со електрични шеми
 • Работно искуство od мин. 1 годинa ќе се смета за предност
 • Солидно познавање на англиски јазик
 • Познавање на законската регулатива од областа на електротехниката
 • Самоиницијативност, лојалност и одговорност во извршување на работните задачи
 • Способност за тимска работа и работа во динамична средина
 • Прецизност и ажурност во работата
 • Личност со позитивен став и ориентираност кон професионално и одговорно завршување на работните задачи
 • Возачка дозвола Б категорија – активно возачко искуство

Одговорности и задачи:

 • Грижа и контрола на исправноста на опремата и нејзина коректна работа за време на производствениот процес
 • Патувања во градовите во државата и околните држави за презентација вршење технички состаноци на терен
 • Изработка на технички упатства изработка на информативни видеа​

Сите заинтересирани кандидати своите професионалните биографии може да ги достават
​преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде