Vrabotuvanje.com - Метало глодач - Скопје - ДИН БЕСТ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Метало глодач

Скопје

Рок за пријавување:

  • ДИН БЕСТ ДОО

Кои сме ние?

ДПП "ДИН БЕСТ" го следи повеќе годишно искуство во производство на машини за пакување. Палетата на производи ја започува со аголни машини за пакување со термо-собирачки фолии.

Во интерес на потребите на малото стопанство се пуштаат во производство машини за рачно обвиткување со фолија и машини за заварување и формирање на кеси.

Понатаму следува производство на основен, полуавтоматски и автоматскитермо тунел, полуавтоматска машина за аголно пакување, палетизер, со што ДПП "ДИН БЕСТ" добива рејтинг на еден од врвните производители на машини за пакување.

Паралелно со производство, ДПП "ДИН БЕСТ", обезбедува и репро материјали и амбалажа со што го заокружува процесот на пакување.

ДПП "ДИН БЕСТ" имаат потреба од следната работна позицијa


 

МЕТАЛО ГЛОДАЧ

Потребни квалификации:

  • Средна стручна спрема
  • Минимум 2 години работно искуство

Одговорности и задачи:

  • Употреба и прмена на мерни инструменти
  • Читање и разбирање на цртеж
  • Оператор на глодал
  • Одржување на безбедна, чиста и уредна работна област
  • Следење на писмени и усни инструкции
  • Следење на безбедносни мерки при работата

Сите заинтересирани кандидати своите професионалните биографии може да ги достават
​преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде