Vrabotuvanje.com - Продавач на авто делови - Скопје - МАКДЕЛ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач на авто делови

Скопје

Рок за пријавување:

 • МАКДЕЛ ДОО

Макдел д.о.о Увозник и дистрибутер на каросериски авто делови
има потреба од следната работна позиција:

ПРОДАВАЧ НА АВТО ДЕЛОВИ 

Локација:  Методија Андонов - Ченто 13 населба: Ченто (во кругот на Агросервис)
 

Услови кои треба кандидатот да ги исполни:

 • Силна желба за учење да се постане продавач на авто делови;
 • Добро познавање со работа на компјутер;
 • Добро познавање на MS Office пакет;
 • Изразeна педантност во работа;
 • Изразена прецизност во работа.

Пожелно кандидатот да поседува:

 • Завржен курс за  работа на компјутери;
 • Завршен курс по Excel;
 • Познавање на моделите на возила;
 • Искуство на работа во трговска фирма.

Што Ви нуди МакДел:

 • Вработување на неоределено работно време;
 • Почетна нето плата 25 000 денари;
 • После 6 месеци работа, додатоци на плата според стекнато знаење, залагање и покажани резултати во работењето.
   

Во текот на интервјуто ќе добиете дополнителни информации за работата.

Сите заинтересирани кандидати својата автобиографија (CV) може да ja достават преку полето "Брза Апликација" и на е-маил: rabota@makdel.info.   

Кандидатите кои ќе влезат во потесниот круг на селекција ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде