Vrabotuvanje.com - Ракувач со материјали (Material Handler) - Охрид, Струга - Магна Мирорс Саут-Ист Јуроп ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Ракувач со материјали (Material Handler)

Охрид, Струга

Рок за пријавување:

 • Магна Мирорс Саут-Ист Јуроп ДООЕЛ

Опис на компанијата

Magna International Inc. е водечки светски добавувач на автомобилски компоненти посветен на развивање на нови мобилни решенија и технологија која ќе го промени светот. Нашите продукти и системи се вградени во две од секои три возила произведени во светот и глобалната мрежа на Magna International Inc. се наоѓа на пет континенти и 28 држави и се состои од 347 производствени операции и 84 центри за инженеринг, продажба и развој со повеќе од 158,000 вработени кои се фокусирани на испорачување на супериорна вредност на нашите клиенти преку иновативни процеси и производство од највисок квалитет.

За потребите на својата дивизија за производство на ретровизори Magna Mirrors, во Охридско/Струшкиот регион, имаме потреба од:

РАКУВАЧ СО МАТЕРИЈАЛИ (MATERIAL HANDLER)

Главни одговорности

 • Избира материјали за производство врз основа на понудена листа на точен и навремен начин
 • Ги става материјалите во точни ќелии кои што се совпаѓаат со редоследот и распоредот на подредување
 • Навремено доставува материјали до производствената линија со помош на количка и / или влечна количка
 • Одржува залихи на организиран начин и врз основа на принципот FIFO
 • Помага при процесот на броење на месечни физички залихи и циклуси
 • Работи со опрема за ракување со материјали вклучувајќи и влечна количкa
 • Товари и истоварува делови од магацин до производна линија
 • Користи скенер за резервации на материјали во SAP-системот
 • Управува со празни амбалажи и отпад

Потребно искуство

 • Минимум 2 години работно искуство во магацин или логистика
 • Способност за навигација во софтверот ERP (SAP)
 • Возачка дозвола за виљушкар
 • Основи на MS Excel
 • Искуство со MS Outlook
 • Познавање на FIFO принципот
 • Способност да чита, пишува и да ги следи упатствата и да работи самостојно со минимална супервизија
 • Основно познавање на англиски јазик ќе се смета за предност
 • Добри меѓучовечки и ефективни организациски вештини, добри комуникациски вештини
 • Тимски играч
 • Ориентиран кон клиентите
 

Место на работаТИРЗ Охрид / Струга

Краен рок за аплицирање: 08.08.2021

Доколку сте заинтересирани за позицијата и ги имате потребните вештини, испратете го вашето CV на следната email адреса: job.mk@magna.com со назнака: "РАКУВАЧ СО МАТЕРИЈАЛИ" најдоцна до 08.08.2021.

Со доставување на Вашето CV се согласувате истото да биде задржано во нашата база на кандидати во времетраење од 12 месеци. Ве молиме имајте предвид дека само избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде