Vrabotuvanje.com - Градежен инженер - Скопје - СПОРТ - ЛАИФ ТРЕЈД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Градежен инженер

Скопје

Рок за пријавување:

 • СПОРТ - ЛАИФ ТРЕЈД

Друштво за производство и услуги СПОРТ-ЛАИФ ТРЕЈД ДОО Скопје за
потребите на својата сестринска компанија

Објавува оглас за следната работна позиција
ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР

 
Потребни квалификации:
 • ВСС – соодветно високо образование (Градежен факултет)
 • Минимум 3 (три) години работно искуство во струката 
 • Познавање на MS Office  пакетот, AUTOCAD и интернет
 • Познавање на англиски јазик
 • Поседување возачка дозвола Б категорија
 
Работни задачи и одговорности:
 • Организира мобилизација на градилиштето, координира и планира логистика за соодветното градилиште
 • Одговорен е за успешно и квалитетно изведување на објектите и врши непосредна контрола врз изградбата и подготвува месечен извештај за извршената контрола врз изградбата
 • Го иницира подготвувањето на документацијата на изведената состојба за новоизградените објекти и спроведување на останатите активности во врска со техничките приеми и прегледи
 • Одговорен е за реализација на проектната докуменатција на инвестиционите објекти и изготвува извештај за реализираната проектна документација на инвестиционите објекти
 • Ја следи реализира и врши проверка на количините на материјалите и ја потврдува нивната веродостојност вградена во месечните, годишните, збирните и други ситуации за извршените работи
 • Следи, координира и дава насоки на инженерскиот тим
 • Контактира со локалните власти за работи кои се однесуваат на градилиштето
 • Извршува соодветни задачи за работната позиција предвидени во правилникот за систематизација на Друштвото
 
СТАНЕТЕ ДЕЛ ОД ТИМОТ НА ЕКСПЕРТИ ШТО ЈА ГРАДИ НАШАТА ИДНИНА!
 
Заинтересираните кандидати потребно е да го достават своето CV преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде