Vrabotuvanje.com - Ракувач со Автодигалка - Авто кран и Градежен кран - Куманово - РАПИД БИЛД ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Ракувач со Автодигалка - Авто кран и Градежен кран

Куманово

Рок за пријавување:

  • РАПИД БИЛД ДОО

 

РАПИД БИЛД ДОО КУМАНОВО
има потреба од следната работна позиција:

Ракувач со Автодигалка - Авто кран и Градежен кран
 

Работни задачи:
  • Со работно искуство во ракување со камион со дигалка, 
  • Ги извршува сите работни активности предвидени за соодветната машина со упатството и се грижи за редовно работење и функционирање на машината,
  • Да учествува во постапка на дефектажа, грижа околу сервис и отстранување на дефекти,
  • Постапувње според дадените инструкции за да се изврши дадената задача ефикасно,
  • Товар и истовар на материјали и нивен транспорт  на определени локации,
  • Работа на терен,
  • Одговорен е за правилно обавување на соодветните операции при дигање, спуштање на секакви видови материјали
  • Ги применува и употребува предвидените заштитни средства и мерки при работа на машината за лична сигурност и сигурност на работниците што работат во нивна непосредна близина,
  • Задолжително ги применува сите пропишани мерки и правила за заштита на здравјето и безбедноста при работа.
 
Сите заинтересирани кандидати вработени во компанијата можат да аплицираат доколку сметаат дека ги исполнуваат бараните компетенции и услови со испраќање на своето CV преку полето Брза Апликација или да се јават на телефонски број 070/342-758.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде