Vrabotuvanje.com - Помошник готвач/ка - Скопје - КАРАОРМАН АД СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Помошник готвач/ка

Скопје

Рок за пријавување:

 • КАРАОРМАН АД СКОПЈЕ

Друштво Караорман АД Скопје, Подружници Александар Сквер и Хотел Александар 2 има потреба да вработи работници за следната работна позиција:

ПОМОШНИК готвач/ка


Потребни квалификации:

 • ССС за работно место помошник готвач
 • Завршено образование од областа на угостителството ќе се земе  за предност
 • Основно познавање на англиски јазик ке се смета за предност
 • Поседување на соодветно работно искуство
 • Високо ниво на креативност

Личен профил

 • Комуникативна, одговорна и лојална личност
 • Самоиницијативност и посветеност на работата
 • Смисол за одржување на ред и хигиена

Опис на работно место

 • Подготвување на појадок
 • Љубезна комуникација со гостите

Сите заинтересирани кандидати своето CV може да ги достават преку полето "Брза Апликација"

Напомена: Само апликациите на кандидатите кои ги исполнуваат бараните услови ќе бидат разгледувани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде