Vrabotuvanje.com - Возач - Охрид - Охрид - ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Охрид

Рок за пријавување:

 • ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО

Друштво за меѓународен и внатрешен превоз на стоки ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО - Скопје.

Основана во 2013 година, Фалкон Логистик е успешна македонска компанија која се занимава со давање на логистички услуги на домашни и странски компании. Со тим од 40 вработени и канцеларии во 14 градови низ Македонија, компанијата навистина ги поместува гранциите за квалитет во обезбедување на поштенски, курирски и логистички услуги. Станете и вие дел од приказната на Фалкон Логистик!

Заедно со својата сестринска компанија Викторија Шпед од Скопје, компанијата има годишен обрт од скоро 5 милиони евроа, а во портфолиото на Фалкон Логистик се наоѓаат едни од најголемите македонски, европски и светски брендови од областа на автоиндустријата, аутомотив секторот, конзумер електроникс, ИТ секторот и, секако, стоките за широка потрошувачка.

ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО
има потреба од следната работна позиција:

ВОЗАЧ
Реон: Охрид

Опис на работна позиција:

 • Превоз на добра, превземање и доставување за службени потреби.
 • Навремено доаѓа на место на утовар на робата
 • Навремено доаѓа на место на истовар на робата.
 • Внимава да не дојде до оштетување на робата при транспорт.
 • Евиденција за одминатата километража и за потрошеното гориво.
 • Почитување на законски правила и прописи од областа на сообраќајот и безбедноста  во сообраќајот.

Потребни квалификации:

 • ССС (стручна подготовка од било која насока);
 • Минимум 2 години искуство во сообраќај;
 • Пожелна возраст на кандидатот над 23 години;
 • Возачка дозвола Б или Ц категорија.

Ние нудиме:

 • Наградување со дополнителен месечен бонус;
 • Oдлични услови и обука од страна на компанијата.


Доколку сте заинтересирани и соодведствувате со опишаниот профил, Ве покануваме Вашата професионална биографија да ја испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде