Vrabotuvanje.com - Електро техничар - Штип - ИМАКО ВИНО ДООЕЛ Штип
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електро техничар

Штип

Рок за пријавување:

 • ИМАКО ВИНО ДООЕЛ Штип


Вработување ХР Солутионс, за потребите на производството на Винарија Имако Вино во Штип бара искусен

ЕЛЕКТРО ТЕХНИЧАР

Со следниве главни задачи и одговорности:

 • Дефектажа и отстранување на електрични проблеми кај автоматизирани машини во процес;
 • Тековно и превентивно одржување на индустриски машини;
 • Дефектажа, контрола и замена на мерни индустриски инструменти;
 • Поставување на нови електрични инсталации, поврзување и ожичување на електро-ормари.

​Компанијата нуди:

 • Долгорочна и стабилна работна позиција;
 • Плата од 27 000 до 32 000 во зависност од искуството;
 • Пријатно работно опкружување;
 • Можност за напредување и развој во организацијата.

Потребни способности и карактеристики:

 • ВКВ, ССС или БСС;
 • Работно искуство од минимум 3 години (преферирано искуство во производствени индустриски капацитети);
 • Познавање од нисконапонска индустриска електрика и електро системи;
 • Тимски пристап во работењето како и индивидуално прифаќање на одговорностите;
 • Самоиницијативност, енергичност и посветеност кон работата со интерес за континуирано подобрување.

Заинтересирани апликанти, ве покануваме да доставите ваша Професионална Биографија (ЦВ) на: slavicat@vrabotuvanje.com.mk, до 02.08.2021.

За дополнителни потребни информации јавете се на 071 339 049, во работен ден од 08:00 до 16:00.

Само потесно селектирани кандидати ќе бидат контактирани.
Ви благодариме за вашиот интерес.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде