Vrabotuvanje.com - Специјалист за изработка на плата - Скопје - ВРАБОТУВАЊЕ ХР СОЛУТИОНС Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за изработка на плата

Скопје

Рок за пријавување:

 • ВРАБОТУВАЊЕ ХР СОЛУТИОНС Скопје
 • Адреса: 1000 Скопје

  

Приватната агенција за вработување Вработување ХР Солутионс, лидер на пазарот за консултантски услуги во доменот на човекови ресурси, објавува оглас за регрутирање на кандидати за позицијата:

Payroll Specialist
(Специјалист за изработка на плата)

Специјалистот за изработка на плата делува и работи во насока на спроведување на сите административни обврски и активности во доменот на изработка на плата, за беспрекорно функционирање на компанијата.

Главни одговорности:

 • Изработка и пресметка на плата
 • Подготовка на МПИН и поднесување во УЈП
 • Подготвка на Е-пдд пријави
 • Пресметка на дополнителни часови
 • Изработка и ажурирање на извештаи за потребите на менаџмент
 • Следење и примена на позитивните законски прописи

Потребни способности и вештини:

 • Одлични планирачки и организациски способности
 • Напредни комуникациски и интерперсонални вештини
 • Ориентираност кон резултати и способност за управување со време
 • Одговорна, посветена и стабилна личност
 • Флексибилност за индивидуално и тимско работење

Очекувани квалификации:

 • ССС / ВСС (Економски смер)
 • Поседување на најмалку 3 годишно предходно работно искуство
 • Одлично познавање на MS Office пакетот, особено Excel
 • Искуство со работа во софтвер за изработка на плата (предност Helix)
 • Работно владеење на англиски јазик

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со Професионална биографија на: regrutacija@vrabotuvanje.com.mk
со назнака за позицијата “Специјалист за изработка на плата”

најдоцна до 05-ти август, 2021 година.

Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде