Vrabotuvanje.com - Менаџер за теренска наплата на долгови - Територија на Р. Северна Македонија - Финансиско друштво ФЛЕКС КРЕДИТ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер за теренска наплата на долгови

Територија на Р. Северна Македонија

Рок за пријавување:

 • Финансиско друштво ФЛЕКС КРЕДИТ ДОО

 


Флекс Кредит како финансиско друштво е водечки играч во делот на брзи кредити во Романија, Бугарија  и  Македонија. Нашата компанија спроведува политика на иновации и верува дека личниот развој е најважен. Затоа се осмелуваме да се наречеме привлечен работодавец .

Согласно брзиот раст на компанијата како и тековните потреби процеси и активности на Флекс Кредит тука во Македонија, објавуваме оглас за пополнување на следната работна позиција ИТ Специјалист. 

Менаџер за теренска наплата на долгови 
Локација: Територија на Р. Северна Македонија

Вистинскиот кандидат за оваа позиција е проактивен, флексибилен и ориентиран кон резултати, со цел градење на успешна компанија, притоа имајќи позитивен став кон реализирање на своите цели.

Менаџерот за теренска наплата на долгови е одговорен за развој на мрежа за теренска наплата/ тим на агенти за наплата / управува со спроведувањето на обезбеденото портфолио на заеми на ниво на целата територија на Р.Северна Македонија.

Опис на работни задачи:

 • Регрутира, обучува и управува со тим на агенти за теренска наплата
 • Поставува цели, контролира и ги координира активностите на тимот;
 • Ги следи и пренесува информациите до агентите за теренска наплата во врска со промените во постапките за наплата на Друштвото;
 • Ги контролира сите случаи на клиенти во доцнење на ниво на цела држава,
 • Одговорен за подобрување на наплатата на терен
 • Известува за својата активност согласно тековната постапка за наплата на терен во компанијата;
 • Дава навремена повратна информација до неговиот директен претпоставен во врска со неправилности настанати во регионот.
 • Работи со специјализиран софтвер, следејќи го правилното внесување на податоците во него;
 • Врши и други тековни задачи, кои му се доделуваат од директорот и се поврзани со неговата активност;
 • Активно учествува во програми за обука спроведена од компанијата.

 

 Основни квалификации и барања кои кандидатот треба да ги исполнува:

 • Завршено Високо образованио од областа на економијата.
 • Поседува компјутерска писменост (MS Office)
 • Работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Поседува возачка дозвола Б категорија

Вештини и способности:

 • Организациски вештини;
 • Ориентираност кон клиенти;
 • Справување со конфликтни ситуации;
 • Флексибилен пристап.
 • Аналитички вештини
 • Лојален и исполнителен
 • Човечност и доверливот

Ние нудиме:

 • Работно време понеделник до петок 09.00-17.00 часот
 • Атрактивен пакет на бонуси;
 • Можност за професионален развој и напредување
 • Дополнителна  обука и тренинг
 • Динамична атмосфера во брзорастечка компанија
 
 

Аплицирањето може да го направите на самиот оглас со притискање на копчето АПЛИЦИРАЈ или пак да испратите CV на имејл  vrabotuvanje@flexcredit.mk со назнака Менаџер за теренска наплата на долгови.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде