Vrabotuvanje.com - Координатор на проект - Електро инженер - Скопје - АТС ГРОУП ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Координатор на проект - Електро инженер

Скопје

Рок за пријавување:

 • АТС ГРОУП ДООЕЛ Скопје

Компанијата АТС ГРОУП ДООЕЛ Скопје  објавува оглас за

КООРДИНАТОР НА ПРОЕКТ - ЕЛЕКТРО ИНЖЕНЕР

Образование, искуство, вештини:
 • Дипломиран Електро Инженер, ВСС/VII степен
 • Ќе се смета за предност доколку завршиле студии на смеровите (ЕАОИЕ, ЕЕС и  ЕЕУМ)
 • Работно искуство минимум 5 (пет) години  
 • Пожелно, но не задолжително искуство во областа на фотоволтаични системи
 • Компјутерски вештини – МС Оffice, AutoCAD, MS Project, E-plan
 • Одлично познавање на Англиски јазик 
 • Одлично познавање на техничките стандарди
 • Флексибилни и способни за мултифункционални задачи
 • Вербални и писмени комуникациски вештини
 • Тимски играч и способност да работи под притисок на зададени рокови
 • Возачка дозвола -Б категорија

Работни задачи и одговорности:
 • Учествува во развој и имплементација на стандарди и спецификации; 
 • Одговорен е за навремено извршување на проектот и исполнување на поставените цели;
 • Ги води, усмерува, насочува и ги организира тимовите за работa;
 • Обезбедува достапност и алокација на ресурси и навремено го спроведува проектот во рамките на буџетот и обемот на работата;
 • Користи соодветни техники за управување со промените во обемот, распоредот и трошоците на проектот;
 • Управува со процесот на планирање и проценка на времето, го планира оперативното време и врши контрола на оперативното планирање;
 • Одговорен е за финансиско планирање и следење на проектот, врши постојано планирање и предвидување за промените и прецизно управува со обемот на проектот;
 • Анализа и проекции на потенцијални проблеми и ризици во спроведувањето на проектот; 
 • Запазување на прописи за безбедноста и здравјето при изведувањето на проектот;
 • Го следи целокупниот напредок и употреба на ресурсите, координира и контролира корективни активности;
 
Што нудиме:
 • Плата за огласеното работно место во зависност од стручната оспособеност
 • Динамични работни услови во брзорастечка компанија
 • Да бидете дел од динамичен тим каде што се ценат индивидуалните иницијативи
 • Доследно почитување на прописите од областа на работните односи
 • Можност за професионално усовршување, обука и напредок на работното место

Доколку ги поседувате потребните вештини и искуство за да се приклучите на нашиот тим, Ве молиме испратете ја вашета лична биографија “CV” и мотивационо писмо со известување за " Координатор на проект-Електро инженер", преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде