Vrabotuvanje.com - Сервисер на машини - Скопје - ЕСИ ВРЕМЕНО ВРАБОТУВАЊЕ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сервисер на машини

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕСИ ВРЕМЕНО ВРАБОТУВАЊЕ Скопје

За вработување кај наш реномиран соработник од соседна Србија, кој работи со продажба на машини и опрема за инјектирање на пластика, бараме:

СЕРВИСЕР НА МАШИНИ

ЗАДАЧИ:
 • Пуштање во работа на машини за обликување со пластично вбризгување и соодветна опрема (хидраулична и електронска PLC)
 • Одржување и сервисирање на индустриска опрема (дијагностицирање на грешки, поправка и замена на опремата)
 • Инсталација на централни системи за снабдување
 • Замена и инсталација на резервни делови
 • Подготвеност за теренска работа во земјата и странство
 • Индивидуална и тимска работа
БАРАМЕ:
 • Завршено ССС;
 • Минимум 5 години претходното работно искуство - задолжително искуство во индустриско одржување;
 • Познавање на механика, хидраулика, пневматика;
 • Солидно познавање на англиски или германски јазик
 • Читање на електрични и хидраулични шеми;
 • Компјутерски вештини
 • Поседување на возачка дозвола Б категорија;
 • Професионална, вредна и одговорна личност;
 • Одговорно извршување на работните обврски во зададените рокови;
 • Лојалност, комуникативност и флексибилност за работа;
 • Способност за индивидуална и тимска работа.
НУДИМЕ:
 • Работно време: 08.00-16.00 часот, од понеделник до петок;
 • Годишен одмор согласно ЗРО;
 • Додатоци на основната плата согласно ЗРО;
 • Висината на платата е по договор со кандидатот;
 • Обезбеден превоз од страна на компанијата.

Доколку ги исполнувате наведените критериуми, своите биографии испратете ги на rabota@esi.mk и наведете ја позицијата за која аплицирате.

ЕСИ (Employment Services International)
ул. Костурски херои 62/1,1000 Скопје
T: +389 2 3246-899, Ф: +389 2 3246-897
rabota@esi.mk, www.esi.mk 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде