Vrabotuvanje.com - Возач во меѓународен транспорт - Словенија - Transport Logistic Servis d.o.o.
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач во меѓународен транспорт

Словенија

Рок за пријавување:

 • Transport Logistic Servis d.o.o.

Работодавач: T.L. Sirk
Категорија: Меѓународен транспорт, набавка и логистика
Работно Место: Словенија
Рок на пријавуванје: 31. 10. 2021

Опис на работното место: ВОЗАЧ ВО МЕЃУНАРОДЕН ТРАНСПОРТ (Локално / меѓународна шпедиција)

Преставување на фирмата (работодавачот): Логистичка компанија во Словенија има потреба од возачи за меѓународен и локален транспорт

Нашето мото е: прецизен, брз и квалитетен превоз кој го нудиме на нашите клиенти. Нашиот важен парк е составен од најсовремено еколошки возила ЕУРО 6.
 
Нашите логистички канцеларији се наоѓаат во Љубљана, Копер, Коменда, Брник и Обрежје со подршка  од сателитска навигација ЦВС, која што постојано го следи транспортот односно вашата роба. Наши партнери се исклучително  компании који што се занимаваат со изработка на делови који што се користат во автомобилската индустрија.

Ви ги нудиме следните превози:

 • ПРЕВОЗ РОБА НА ПАЛЕТИ
 • ТРАНСПОРТ НА КОНТЕЈНЕРСКА РОБА
 • ПРЕВОЗ  НА ОПАСНИ МАТЕРИИ (АДР)
 • ВОЛУМЕНСКИ ПРЕВОЗ
 • ТРАНСПОРТ НА ЛИМ 
 • ЛОКАЛНА ДИСТРИБУЦИЈА НА ПРАТКИ ОД ПОМАЛ КАРАКТЕР
   

Услови за вработување: 

 • Возачка дозвола,категорија Ц и Е
 • Потврда за казнена евиденција
 • Познавање на Српски или Хрватски јазик
 • Возачко искуство најмалку од 1 година

Контактни податоци од компанијата: 

 • T.L. Sirk, Cesta dveh cesarjev 393, 1000 Љубљана, Словенија
 • Web side: www.tls.si
 • E-mail: kadri@tls.si
 • Додатни информации:

о Борут Кралј (+386 31 375 637)
о Маја Косец (+386 51 325 211)
о Настја Сирк (+ 386 51 672 985)

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде