Vrabotuvanje.com - Советник за клиенти - правни лица во експозитура Скопје - Скопје - ПРОКРЕДИТ БАНКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Советник за клиенти - правни лица во експозитура Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПРОКРЕДИТ БАНКА


 

Продолжете да се развивате со ПроКредит Банка
Ако се идентификувате со целите и етичките вредности на нашата компанија, и сте љубопитни за другите земји и култури
 
ПроКредит Банка вработува: 
Советник за клиенти – правни лица во експозитура во Скопје
 
 
Потребни вештини/знаење: 
 • Завршено високо образование во областа на економијата
 • Задолжително е претходно искуство на позиција која опфаќа директна работа со клиенти правни лица во друга финансиска институција (банка) од минимум 3 години
 • Одговорност за сопствено портфолио на клиенти – правни лица кои користат кредитни продукти, со континуирана потреба за зголемување на базата на клиенти преку активна аквизиција на нови клиенти
 • Освен потребата и очекувањата за зголемување на бројот на клиенти, потребно е давање на одлична услуга и добар customer care на постоечките клиенти за кои вработениот на позицијата е одговорен
 • Аналитички способности со цел обработка, анализа, како и поврзување на податоците од финансиските извештаи на правните лица во насока на изготвување на финансиска анализа
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Способност за тимска работа
 • Способност за носење на одлуки и решавање проблеми
 • Можност за одговорно работење без надзор од претпоставен
 • Одлични интерперсонални способности, со можност за лесна и ефикасна комуникација со колегите на сите нивоа
АПЛИЦИРАЈТЕ!
 
Аплицирајте со испраќање на кратка биографија и мотивационо писмо на следнава емаил адреса mkd.job@procredit-group.com  не подоцна од 30.09.2021 година.
 
Вашата апликација треба јасно да покаже, зошто токму Вие одговарате за оваа работа. Воедно во електронската пријава во делот за мотивациско писмо треба да ги наведете Вашите амбиции за аплицирање, а кои ќе бидат во релација со содржината од нашата меѓународна веб страна (www.procredit-holding.com) и веб страната на нашата банка (www.pcb.mk).
 
Сите останати начини на аплицирање ќе се сметаат за невалидни. 
 
Бидете информирани дека само кандидатите кои ќе влезат во потесниот избор ќе бидат контактирани и поканети во следните фази на регрутирање. Процесот на избор на кандидат, ќе се изврши во рок од 45 дена по истекот на рокот за пријавување.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Банкарство изнесува 34.278 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде